CzechEnglishFrenchGermanGreekRussianSlovak

POLARIS – Krynica Morska

POLARIS oferuje :
* podgrzewany basen, brodzik dla dzieci,
* zewnętrzna siłownia,
* plac zabaw, trampolina,
* altana grillowa,
* boiska do gry,
* bilard, ping-pong,
* Wi-Fi na terenie obiektu,

Atrakcje Krynicy

Latarnia

latarniakrynicaW Krynicy Morskiej pierwszą latarnie uruchomiono w 1895 roku. Niestety w 1945 została wysadzona przez wycofujących sie żołnierzy niemieckich. Odbudowano ją dopiero w 1951 roku.

Wysokość wieży: 27,00 m
Wysokość światła: 53,00 m n.p.m.
Zasięg światła: 18 Mm (33,336 km)

Latarnia została usytuowana w pólnocno wschodniej części miasta obok ruin starej, zburzonej przez żołnierzy III rzeszy. Ze względu na ciekawe usytuowanie geograficzne z latarni można podziwiać piękne widoki z każdej strony.

Latarnia będzie udostępniona zwiedzającym od 1 maja do 30 września. Bilet dla dorosłych kosztuje 4 złote, dla dzieci 2 złote. Jednorazowo do latarni może wejść 10 osób.

Ulicami Krynicy…

ulicateleexpressu

Rozpoznawalnym miejscem Krynicy Morskiej jest również słynna ulica Teleexpressu, jak dotąd jedyna w Polsce o tej nazwie

(wcześniej była to ulica Robotników). Co roku odbywają się tutaj Dni Teleexpressu, na które przyjeżdżają gwiazdy programu. Impreza zawsze przyciąga tłumy turystów.

Doskonałym miejscem na rodzinne spacery jest park z fontanną (przy ulicy Świerczewskiego). Dla dorosłych ławeczki, dla najmłodszych plac zabaw, a tuż obok… rośnie Benek. Dąb został posadzony przez członków Rady Gromadzkiej Krynica Morska dla uczczenia 1000-lecia Państwa Polskiego. W 2004 roku otrzymał miano pomnika przyrody.

Równie często spacerowicze wybierają molo w Krynicy Morskiej. W sezonie turystycznym wypływają stąd statki do Tolkmicka i Fromborka, ale najmłodszych przyciąga wesołe miasteczko, które będzie funkcjonowało już od 1 maja!
Zarówno podczas spacerów po Krynicy Morskiej i okolicach, latem można spotkać… dziki, które śmiało przechadzają się po drogach. Leśnicy co roku apelują, by nie dokarmiać zwierząt i uważać na leśnych drogach.

Copyright © Rooms & Apartaments POLARIS

Oprogramowanie: Verakom