CzechEnglishFrenchGermanGreekRussianSlovak

POLARIS – Krynica Morska

POLARIS oferuje :
* podgrzewany basen, brodzik dla dzieci,
* zewnętrzna siłownia,
* plac zabaw, trampolina,
* altana grillowa,
* boiska do gry,
* bilard, ping-pong,
* Wi-Fi na terenie obiektu,

Wycieczki całodniowe


Krynica Morska

Krynica Morska ma też interesujące dalsze okolice. Jeśli dysponują Państwo samochodem i zechcą poświęcić dzień mogą Państwo odwiedzić następujące miejsca:

gdansk4

Gdańsk (ok. 70 km od Krynicy Morskiej)
Początki miasta sięgają X wieku. W źródłach pisanych nazwa Gdańsk pojawiła się w 999 roku w „Vita Sancti Adalberti”- „żywot św. Wojciecha” jako urbs Gyddanyzc. W 997 roku

 

biskup Wojciech przybył do miasta wraz z wojownikami

Chrobrego i ochrzcił mieszkańców. W tamtym czasie Gdańsk był własnością książąt kaszubskich. W ciągu kolejnych wieków

gdansk1

Gdańsk bardzo szybko się rozwijał. Rozrastał się port, o którym już wiele pisano od roku 1148. W pierwszej połowie XIII wieku w Gdańsku osiedlono dominikanów, sprowadzonych przez księcia Świętopełka Wielkiego. W 1263 roku Gdańsk otrzymał prawa miejskie, co spowodowało jeszcze szybszy rozwój portu, handlu i rybołówstwa. Przez następne wieki miasto się rozwijało. W XVI i XVII wieku Gdańsk był największym ośrodkiem produkcyjnym w ówczesnej Polsce. Produkowano broń, meble, rozwinął się też przemysł włókienniczy. W 1793 roku miasto włączono do Prus. Do upadku jego świetności przyczyniły się również wojska napoleońskie. W latach 1807-1815 – Gdańsk był Wolnym Miastem, a po Kongresie Wiedeńskim ponownie wrócił do Prus. XIX wiek przyniósł rozbudowę portu i całego miasta. Zniesiono cła i wybudowano linię kolejową do Warszawy i Berlina, co pomogło w rozwoju handlu.

1 IX 1939 roku – to jedna z najgorszych dat w historii Polski. Gdańsk stał się pierwszą ofiarą ataku Hitlera. Nad ranem Niemcy zaatakowali Westerplatte. Zdobyli całe miasto i włączyli je do III Rzeszy. Przez 6 lat wojny wymordowano przedstawicieli inteligencji, działaczy polskich organizacji, śmierć poniosły dziesiątki tysięcy mieszkańców. Miasto zostało straszliwie zniszczone a Starówka legła w gruzach blisko w 80%. Na szczęście miasto zostało szybko odbudowane i możemy dzisiaj cieszyć się wspaniałością Starówki. Gdańskie Stare Miasto jest jednym z najpiękniejszych w Europie i na świecie. Walka o polskość, o zachowanie tożsamości nadała temu miastu wyjątkowy charakter. Gdańsk po prostu trzeba zobaczyć!

Aby zobaczyć więcej odwiedź: www.pieknygdansk.gda.pl
gdansk2Gdańsk

gdansk3

Początki miasta sięgają X wieku. W źródłach pisanych nazwa Gdańsk pojawiła się w 999 roku w „Vita Sancti Adalberti”- „żywot św. Wojciecha” jako urbs Gyddanyzc. W 997 roku biskup Wojciech przybył do miasta wraz z wojownikami Chrobrego i ochrzcił mieszkańców. W tamtym czasie Gdańsk był własnością książąt kaszubskich. W ciągu kolejnych wieków Gdańsk bardzo szybko się rozwijał. Rozrastał się port, o którym już wiele pisano od roku 1148. W pierwszej połowie XIII wieku w Gdańsku osiedlono dominikanów, sprowadzonych przez księcia Świętopełka Wielkiego. W 1263 roku Gdańsk otrzymał prawa miejskie, co spowodowało jeszcze szybszy rozwój portu, handlu i rybołówstwa. Przez następne wieki miasto się rozwijało. W XVI i XVII wieku Gdańsk był największym ośrodkiem produkcyjnym w ówczesnej Polsce. Produkowano broń, meble, rozwinął się też przemysł włókienniczy. W 1793 roku miasto włączono do Prus. Do upadku jego świetności przyczyniły się również wojska napoleońskie. W latach 1807-1815 – Gdańsk był Wolnym Miastem, a po Kongresie Wiedeńskim ponownie wrócił do Prus. XIX wiek przyniósł rozbudowę portu i całego miasta. Zniesiono cła i wybudowano linię kolejową do Warszawy i Berlina, co pomogło w rozwoju handlu.

1 IX 1939 roku – to jedna z najgorszych dat w historii Polski. Gdańsk stał się pierwszą ofiarą ataku Hitlera. Nad ranem Niemcy zaatakowali Westerplatte. Zdobyli całe miasto i włączyli je do III Rzeszy. Przez 6 lat wojny wymordowano przedstawicieli inteligencji, działaczy polskich organizacji, śmierć poniosły dziesiątki tysięcy mieszkańców. Miasto zostało straszliwie zniszczone a Starówka legła w gruzach blisko w 80%. Na szczęście miasto zostało szybko odbudowane i możemy dzisiaj cieszyć się wspaniałością Starówki. Gdańskie Stare Miasto jest jednym z najpiękniejszych w Europie i na świecie. Walka o polskość, o zachowanie tożsamości nadała temu miastu wyjątkowy charakter. Gdańsk po prostu trzeba zobaczyć!

Aby zobaczyć więcej odwiedź: www.pieknygdansk.gda.pl

Malbork (ok. 60km od Krynicy Morskiej)

malbork malbork2Gotycki zamek w Malborku wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457 jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i przykładem średniowiecznej architektury obronnej.
W latach 1309-1457 był siedzibą mistrzów Zakonu Krzyżackiego i stolicą Państwa Krzyżackiego. W latach 1457-1772 z tego miejsca panowali wojewodowie malborscy. W 1961 roku utworzono Muzeum Zamkowe, a w grudniu 1997 roku zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Zamek niszczony, odbudowywany i przebudowywany w trakcie tych kilku stuleci zachował się do dziś i jest ogromna atrakcją tej części Europy. Co roku odwiedzają go turyści z całego świata. Wyprawa do malborskiej warowni to wspaniała i niepowtarzalna lekcja historii. Wspaniali malborscy przewodnicy zapewnią Państwu ciekawie spędzony na zamku dzień. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie naprawdę można poczuć średniowieczną atmosferę, a nawet spotkać ducha rycerza (zwłaszcza wieczorami podczas „Światła i Dźwięku”).

Tutaj znajdą Państwo cennik i informacje o godzinach zwiedzania: www.zamek.malbork.pl/pl/cennik/indexc.php

Polecamy też stronę: www.zamek.malbork.com.pl

Frombork (ok. 80km od Krynicy Morskiej)
frombork2 Wzgorze Katedralne we Fromborku od strony poludniowejTo niewielkie miasteczko usytuowane po przeciwnej stronie Zalewu Wiślanego, oddalone od Krynicy Morskiej w linii prostej o 7,5 km. Od końca XIII wieku był siedzibą kapituły warmińskiej.

Znajduje się tu piękna katedra z muzeum Mikołaja Kopernika, planetarium wyposażone w aparaturę firmy Carl Zeiss która wyświetla na kopule o średnicy 8 m obrazy nieba widoczne z dowolnego miejsca na Ziemi, pory dnia i roku oraz dzwonnica, z której rozpościera się wspaniały widok na Zalew Wiślany. W okresie wakacyjnym, co niedzielę w Katedrze Fromborskiej odbywa się koncert organowy.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku: www.frombork.art.pl.

Tutaj z kolei znajdą Państwo informacje o godzinach zwiedzania i cenach biletów w Muzeum:

elblag

http://www.frombork.art.pl/Pol02sezon2009.htm.

Elbląg – Kanał Ostródzko- Elbląski (ok. 50km od Krynicy Morskiej)
elblag2Miasto założone w 1246 roku przez Krzyżaków. W XIV wieku było portem należącym do Hanzy. W XVI wieku na skutek powstania mierzei utraciło dostęp do morza, co zmniejszyło jego znaczenie. W latach 1466- 1772 leżało w granicach Polski. Dziś można z Elbląga wypłynąć na morze lub na… mazurskie jeziora.
Ostatnią wojnę przetrwało niewiele zabytków, lecz władze miasta starają się przywrócić mu dawny wygląd. Pusta do niedawna starówka zapełniła się odrestaurowanymi stylowymi kamieniczkami jeszcze z epoki renesansu.. Tereny zielone w mieście uzupełniane są artystycznymi instalacjami. Z

nakiem rozpoznawcz

ym starówki jest 95-metrowa wieża kościoła św. Mikołaja zwieńczona kilkusegmentową latarnią z iglicą. Północnego wjazdu na stare miasto strzeże- zbudowana na początku XIV wieku- Brama Targowa. Obok bramy wznosi się wspaniała budowla

elblag1

gotycka- kościół Mariacki. W tej świątyni tradycja styka się z nowoczesnością- wokół rozstawiono artystyczno- abstrakcyjne instalacje, a od strony rzeki

elblag3widać gotyckie mury obronne.

Jadąc z Braniewa ul. Królewiecką, po wschodniej stronie dostrzec można ogromny trójskrzydłowy ratusz.
Na południe od miasta powstał duży, ciekawy teren rekreacyjny. Park oplata sieć malowniczych kanałów, którymi można dopłynąć do stawu z Wyspą Zakochanych. Jest tu restauracja, wypożyczalnie sprzętu wodnego, scena muzyczna. Na dzieci czeka wielki plac zabaw, bajkowa kolejka, kucyk i bryczka.

Miasto położone jest nad rzeką Elbląg. Rzeka ta wchodzi w skład wielkiej sieci wodnej łączącej Żuławy i Mazury z Zalewem Wiślanym. Najatrakcyjniejszą trasą jest Kanał Ostródzko- Elbląski, prowadzący aż do Ostródy. To jedyny tego typu szlak wodny w Europie. Europie powodu różnicy wzniesień (do 100m) na zbudowanym w połowie XIX wieku kanale działają dwie śluzy i pięć pochylni, które statki pokonują za pomocą szyn. Statkiem można popłynąć do Ostródy lub bliżej- do Małdyt czy Buczyńca (8- 12 h)

Informacje na temat żeglugi znajda Państwo na stronie: www.zwgluga.com.pl

Copyright © Rooms & Apartaments POLARIS

Oprogramowanie: Verakom